9. 4. 2011.


 

Tjedan glazbe za djecu i mladež

Rad Anamari izložen u Lisinskom

 

Učenice osmog razreda Anamari Katić, Doroteja Dvoržak, Emanuela Viher, Nikolina Čiritović, Kristina Čikulin, Anamarija Katalenac i Marija Kos (8. d) sudjelovale su na natječaju Radost slikanja uz glazbu, koji je raspisala Hrvatska glazbena mladež, a rad Anamari Katić između 559 pristiglih radova odabran je za izlaganje u izložbenom prostoru predvorja Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Na otvorenje izložbe išle su, osim sudionica natječaja, i njihove prijateljice osmašice koje su se  istaknule dobrim uspjehom u učenju i izvannastavnim aktivnosti

 

 

Pred Koncertnom dvoranom Vatroslava Lisinskog

 

Hrvatska glazbena mladež povodom Tjedna glazbe za djecu i mladež raspisala je likovni natječaj Radost slikanja uz glazbu. Na natječaj koji je trajao od 15. rujna do 14. veljače odazvale su se i učenice naše škole Anamari Katić, Doroteja Dvoržak, Emanuela Viher, Nikolina Čiritović, Kristina Čikulin, Anamarija  Katalenac i Marija Kos (8. d). Osmašice su s učiteljicom likovne kulture Senkom Pleše slušale Mozartovu Čarobnu frulu te inspirirane glazbom slikale prizore iz arije Kraljica noći.

Prema ocjeni stručnoga povjerenstva, koje su činili akademik Tonko Marojević, skladatelj i dirigent Berislav Šipuš te akademska slikarica i dizajnerica Morana Kukec, rad Anamari Katić odabran je za sudjelovanje na izložbi koja je održana od 21. do 25. ožujka u izložbenom prostoru predvorja Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog.

Sudionice natječaja i ostale osmašice koje su se istaknule dobrim učenjem i uspjesima u izvannastavnim aktivnostima išle su na otvorenje izložbe u Zagreb. Nakon neuspješnog pokušaja razgledanja izložbe u Lisinskom jer je bila prevelika gužva, prošetale su Zrinjevcem i Importanneom. Zatim su posjetile izložbu torbica u Etnografskom muzeju pod nazivom „Tko nosi – ne prosi! S torbom po hrvatskim krajevima” prema više od stotinu godina starom zapisu otočnog etnologa, svećenika Josipa Lovretića. Izložba  prikazuje razvoj torba u hrvatskoj kulturi od zadnje četvrtine 19. st. do danas.

Šećer na kraju bila je kupovina u Avenue Mallu i gledanje filmova u Cinestaru.

 

 

 

Rad Anamari Katić izložen u izložbenom prostoru predvorja Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog

UĹľivanje na Zrinjevcu

Ĺ etnja Importanne centrom

Razgledavanje izloĹľbe o povijesti torbe u Etnografskom muzeju

 

Napisala: Marta Pečnjak, 8. c

Snimila: Senka Pleše