ŽUPANIJSKA NATJECANJA
Što sve mogu i znaju modeci

napisao Izvor Osmodec Urednik

Naši učenici tijekom cijele školske godine sudjeluju na županijskim natjecanjima kako bi omjerili svoje vještine i znanja s drugima, a često pri tome postižu i odlične rezultate

Sportski ples

U Koprivnici je 19. prosinca 2023. održano županijsko iz sportskog plesa na kojem su naše djevojke Ines Čevisek 8. a, Dora Devčić, 8. a, Melani Brežac, 8. b, Iva Koprić, 8. b i Mia Stankovski, 6. b zauzele 2. mjesto. Voditeljica im je bila Marjana Fržović.

Šah

U utorak 7. studenog 2023. održana je županijsko natjecanje u šahu na kojem su naše učenice Jelena Kirin, 8. d, Nora Ljaljić, 2. c, Klara Mihalić, 7. c, Luna Sokač, 4. a i Tia Draksler, 2. c osvojile 1. mjesto s kojim su se plasirale na državnu završnicu koja će se održati od 20. do 22. studenog u Poreču. Na županijskoj razini natjecanja Modec se borio protiv Osnovne škole Molve i Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski” iz Koprivnice.

Ekipa dječaka na županijskoj razini osvojila je 3. mjesto, a kako se samo prvo mjesto šalje na državno prvenstvo, naši se dječaci nisu  plasirali na državnu završnicu. Ekipu dječaka činili su Kai Sokač, Leo Lovreković, 7. b, Luka Lovreković, 5. c i Toma Mihalić, 6. d.

Ekipu Školskog športskog društva „Izvor” vodi profesor Goran Ljaljić.

Ekipa Školskog športskog društva „Izvor”

Kros

Djevojčice naše škole Pia Sertić, 8. a, Magdalena Ištok, 8. a, Eva Majdak, 8. c i Lana Lovreković, 7. b sudjelovale su 27. listopada 2023. na županijskom natjecanju iz krosa pod vodstvom profesorice Marjane Fržović. Plasirale su se na državno prvenstvo koje će se održati u Poreču od 26. do 27. studenoga 2023..

Pia Sertić, Magdalena Ištok, Eva Majdak i Lana Lovreković s profesoricom Marjanom Fržović

Odbojka

Učenice naše škole danas su postale županijske prvakinje u odbojci i plasirale se na državno natjecanje koje će se održati u Poreču. Sastav ekipe ŠSD „Izvor”: Larisa Šantatić, 8. c, Lorena Đurinić, 7. d, Lana Sentočnik, 7. d, Ana Šarić, 7. d, Ema Vrhovec, 8. e, Klea Pukec, 8. d , Kristina Pajek, 8. c, Tena Budja, 7. d, Katja Sinković, 7. d, Nastasja Sokač, 8. d, Patricija Švagelj, 8. b, Lana Valjak, 6. b. Voditeljica im je Darinka Šimunčić.

Ženska odbojkaška ekipa

Njemački jezik

Na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika održanog 14. veljače u Sokolovcu Melani Brežac je osvojila 5. mjesto, Magdalena Božić 9. mjesto, a Iva Koprić 13. mjesto. Mentorica im je bila Dijana Košutić.

Engleski jezik

Na županijskom natjecanju iz engleskog jezika Nastasja Sokač, 8. d osvojila je 6. mjesto.

Matematika

Županijsko natjecanje iz matematike održano je 26. veljače u Gimnaziji „Fran Galović” u Koprivnici.

Između sedamdesetak učenika osnovne i srednje škole iz cijele županije našlo se i naših pet učenika: Patrik Ifšak, 4. razred, učiteljica Lucija Martinčić; Benedikt Božić, Damjan Jakopec i Jakov Sokolić, 5. razred, učiteljica GordanaPodravec; te Luka Novosel Glavočević, 7. razred, učitelj Goran Ljaljić.

Učenik Jakov Sokolić istaknuo se svojim rezultatom osvojivši 2. mjesto te tako „zadržao” svoj rejting iz 4. razreda.

LiDraNo

Čak sedamnaest učenika naše škole pod mentorstvom četiriju učiteljica nastupilo je 1. ožujka na međuopćinskoj smotri LiDraNo u Đurđevcu.

U dramsko-scenskom izrazu svoje su monologe izvrsno izvele Vita Baričević (mentorica Suzana Balić) i Pia Sertić (mentorica Martina Valec-Rebić). U skupnom scenskom izrazu nastupili su učenici Dramsko-recitatorske družine: Lana Andrašek, Tena Budja, Lorena Jačmenjak, Matija Kamenjak, Rea Miklobušec, Ivana Stručić, Katja Sinković, Ana Šarić i Ema Vrhovec (mentorica Nina Drakulić). U literarnom izrazu natjecali su se učenici Šimun Ferendiš (mentorica Danijela Zagorec) i Klara Mihalić (mentorica Nina Drakulić). U novinarskom su se izrazu predstavile učenice Magdalena Božić s radom Mladi umjetnici pripremaju operu Regoč i kao urednica školskoga lista Izvor te Klara Mihalić s anketom Zašto mi nitko ne želi poslati zadaću? (mentorica Martina Valec-Rebić).

Na državnu razinu Lidrana upućen je školski list Izvor.

Biologija

Na Županijskom natjecanju iz biologije, održanom 29. veljače, učenice naše škole postigle su sljedeći uspjeh: Tena Budja, 7. d osvojila je četvrto mjesto, Magdalena Božić, 8. a peto mjesto, a Ema Doskočil, 8. e osmo mjesto. Mentorice su im Petra Kačarovski i Tea Nakani Kračić.

Čitanjem do zvijezda

Na Županijskom natjecanju Čitanjem do zvijezda u Đurđevcu predstavnice naše škole Klara Mihalić (7. c), Nastasja Sokač (8. d) i Leona Samarđija (8. d) zauzele su sjajno 3. mjesto (od 13 škola sudionica). Mentorice su im Martina Iveković i Nina Drakulić. Učenice su pozvane na državnu razinu natjecanja.

Kemija

Učenica Ema Doskočil na županijskom natjecanju iz kemije osvojila je 5. mjesto u kategoriji od 10 učenika osmih razreda. Mentor joj je Matej Dobrić.

Povijest

Na županijskom natjecanju iz povijesti, koje je održano 18. ožujka u našoj školi, sudjelovalo je četvero učenika. U kategoriji učenika 7. razreda učenici su postigli ove rezultate: 4.  Luka Novosel Glavočević, 5. mjesto Tena Budja, 12. mjesto Ana Šarić (mentorica Vedrana Rađa), dok je u kategoriji učenika 8. razreda učenik Bartol Krnjak osvojio 2. mjesto (mentorica Martina Iveković).

Hrvatski jezik

Na županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika, održanom 20. ožujka u OŠ „Antun Nemčić Gostovinski” Koprivnica, naši su učenici zauzeli gotovo sva pobjednička mjesta. U kategoriji učenika 7. razreda ispunili su cijelo postolje – prvi je Luka Novosel Glavočević, druga Tena Budja i treća Klara Mihalić, dok je odmah iza nje po bodovima bila Ana Šarić. Svima je mentorica Nina Drakulić.

Među učenicima osmih razreda drugo mjesto je osvojila Dvina Poharc, a treće Magdalena Božić. Natjecala se još Nika Sokač. Dvini i Niki je mentorica Martina Iveković, a Magdaleni Martina Valec-Rebić.

Geografija

Na županijskom natjecanju iz geografije, održanog u Ferdinandovcu 22. ožujka, naši učenici Jakov Sokolić (5. b) i Magdalena Božić (8. a) postigli su odlične rezultate. Jakov je postao prvak županije, dok je Magdalena osvojila peto mjesto. Mentorica im je Vedrana Rađa.

Odbojka

Učenice naš škole županijske su prvakinje u odbojci za 5. i 6. razred! Igrale su: Lana Valjak, 6. b, Lucija Rabadžija, 5.,b, Sara Leskovar, 5. b, Tihana Crnčić, 5. b, Korina Aleksa, 6. c, Elena Ćuruvija, 6. d, Riona Barišić, 6. d, Sara Orejaš, 3. b, Vita Baričević, 4. b, Sara Dijaneš, 5. d, Hana Androić, 5. d i Franka Sokač, 6. a. Voditeljica im je Darinka Šimunčić.

Učenici su zauzeli 3. mjesto, a igrali su: Rafael Bosek, Marko Lučki, Ivan Blagaj, Marko Pupovac, Tin Mijić, Ivan Orak, Josip Kirin, Tin Jakopčić, Toma Mihalić, Karlo Matešić.

Tekst: Klara Mihalić, 7. r.
Fotografije: učitelji i učiteljice