33. KROS GRADA DARUVARA
Osvojili šest medalja i osam zlatnih pehara

napisao izadmin5

U petak 19. rujna održan je na daruvarskom Hipodromu 33. Kros Grada Daruvara na kojemu su naši sportaši osvojili dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane medalje te osam zlatnih pehara

Sedmašice su ekipno zauzele 1. mjesto

Pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije, Grada Daruvara, Športske zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije, Saveza školskih športskih društava Bjelovarsko-bilogorske županije i Sportske zajednice Grada Daruvara održan je 33. Kros Grada Daruvara. Na Krosu je sudjelovalo 1039 natjecatelja, od čega ih je 724 bilo iz 22 osnovne škole: OŠ Vladimira Nazora Daruvar, Češke OŠ „Jan Amos Komensky” Daruvar, OŠ Slavka Kolara Hercegovac, OŠ Sirač, Češke OŠ „Josip Ružička” Končanica, OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića Grubišno Polje, OŠ Velika Pisanica, OŠ Mate Lovraka Kutina, IV. OŠ Bjelovar, OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac, OŠ „Stjepan Kefelja” Kutina, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica, OŠ Vladimira Vidria Kutina, OŠ Grigora Viteza Poljana, OŠ Berek, OŠ Bogoslava Šuleka Slavonski Brod, OŠ Dragutina Tadijanovića Slavonski Brod, OŠ Josipa Kozarca Lipovljani, OŠ „Zvonimir Frank” Kutina, OŠ Dežanovac, OŠ Đulovac te naše škole.

Ukupno 66 učenika naše škole (27 učenica i 39 učenika) osvojilo je dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane medalje, čime je OŠ Ljudevita Modeca postala najuspješnija osnovna škola na 33. Krosu Grada Daruvara te osvojila veliki pehar Sportskih novosti u trajno vlasništvo. Prvo mjesto ekipno osvojilo je čak osam ekipa: 2. r. djevojčice, 3. r. dječaci, 5. r. djevojčice i dječaci, 6. r. djevojčice i dječaci, 7. r. djevojčice te 8. r. dječaci. Pojedinačno zlatne su medalje osvojile Anamarija Gudić (2. r.) i Lucija Kovačić (5. e), srebrne Roberto Gregurić (3. r.) i Lucija Zimonji (7. r.), a brončane Ivan Babić (5. d) i Antonio Vrbančić (6. a). Voditeljice naši sportaša bile su Darinka Šimunčić, Lucija Martinčić, Ivka Kajganić i Nataša Marković. Održano je 26 utrka koje je promatralo preko 1000 gledatelja. Među četiri najbolje plasirane ekipe, osim naše škole s osvojenih 18 bodova, tu su još OŠ Vladimira Nazora Daruvar s 18 bodova te OŠ Sirač i IV. OŠ Bjelovar s po 16 bodova.

Naša je škola kao najuspješnija osvojila veliki pehar Sportskih novosti u trajno vlasništvo

Rezultati nižih razreda

Učenice drugoga razreda naše škole ostvarile su sljedeći plasman: 1. mjesto Anamarija Gudić, 4. mjesto Magdalena Kranjčić, 16. mjesto Željka Gužvinec. Ekipno su osvojile 1. mjesto s 21 bodom.

Učenice drugog razreda osvojile su ekipno 1. mjesto

Učenici drugog razreda ekipno su osvojili 3. mjesto s 36 bodova: 5. mjesto Tin Tinodi, 10. mjesto Leon Jakopović, 21. mjesto Matej Trakošćanec, 29. mjesto Luka Fržović i 47. mjesto Ivan Sušanj.

Učenice trećeg razreda ostvarile su sljedeći plasman: 13. mjesto Ela Lučki, 19. mjesto Tihana Škudar Vincek, 23. mjesto Lucija Plačko i 31. mjesto Ivana Sokač te ekipno zauzele 5. mjesto s 55 bodova.

Učenici trećeg razreda ekipno su zauzeli 1. mjesto s 11 bodova. Pojedinačni rezultati jesu sljedeći: 2. mjesto Roberto Gregurić, 4. mjesto Jakov Tomac, 5. mjesto Fabijan Šašek, 12. mjesto Luka Vrbančić te 14. mjesto Mario Stjepan Matoić.

Učenici trećeg razreda s osvojenih peharom za 1. mjesto

Učenice četvrtog razreda ekipno su osvojile 5. mjesto s 43 boda, odnosno pojedinačno je 4. mjesto zauzela Maja Filković, 17. mjesto Ozana Zagorec, 22. mjesto Matea Hrković i 24. mjesto Nika Prelec.

Učenici četvrtog razreda ekipno su zauzeli 3. mjesto s 36 bodova. Pojedinačni rezultati jesu sljedeći: 9. mjesto Mihael Mužić, 12. mjesto Dino Lugomer te 15. mjesto Marko Jelušić.

Rezultati viših razreda

Učenice petog razreda ekipno su osvojile 1. mjesto sa 16 bodova, odnosno pojedinačno je 1. mjesto zauzela Lucija Kovačić, 6. mjesto Marcela Gudić, 9. mjesto Ema Stručić i 22. mjesto Katja Ščetar.

Petašice s osvojenim zlatnim peharom

Učenici petog razreda osvojili su ekipno 1. mjesto s 12 bodova, tj. pojedinačno: 3. mjesto Ivan Babić, 4. mjesto Vedran Pavlic, 5. mjesto Tomislav Anušić, 16. mjesto Florijan Šašek, 22. mjesto Luka Radiček, 25. mjesto Mihael Posavec, 42. mjesto Fran Katana i 43. mjesto Karlo Tukša.

Učenice šestog razreda ostvarile su sljedeći plasman: 4. mjesto Sara Jelušić, 5. mjesto Petra Tomac, 8. mjesto Gabrijela Horvat, 22. mjesto Josipa Sakač, 26. mjesto Mateja Posavec te ekipno zauzele 1. mjesto sa 17 bodova.

Učenici šestog razreda osvojili su ekipno 1. mjesto s 13 bodova. Pojedinačno su ostvarili sljedeći rezultat: 3. mjesto osvojio je Antonio Vrbančić, 4. mjesto Alen Bubnjar, 6. mjesto Zoran Gibač, 7. mjesto Bernardo Višak, 8. mjesto Elvis Mužić, 9. mjesto Karlo Šimunčić i 18. mjesto Fran Husinec.

Šestaši su osvojili zlatni pehar

Učenice sedmog razreda osvojile su sljedeća mjesta: 2. mjesto Lucija Zimonji, 4. mjesto Veronika Drljačić, 5. mjesto Mateja Đurđević i 9. mjesto Lorena Lugomer, čime su ekipno osvojile 1. mjesto s 11 bodova.

Učenici sedmog razreda postigli su sljedeće rezultate: 11. mjesto osvojio je Luka Katalenić, 17. mjesto Josip Nikolić, 21. mjesto Leon Deduš, 23. mjesto Mike Bencarić, 25. mjesto Mateo Kovačić, 32. mjesto Leon Mirković i 36. mjesto Hrvoje Tukša. Ekipno su osvojili 3. mjesto s 49 bodova.

Učenice osmog razreda osvojile su ekipno 3. mjesto s 50 bodova, a pojedinačni su rezultati sljedeći: 6. mjesto zauzela je Leonarda Ljutić, 16. mjesto Jana Sukalić i 28. mjesto Lucija Hum.

Učenici osmog razreda zauzeli su ekipno 1. mjesto s 24 boda. Pojedinačno je Mihael Mušlek osvojio 6. mjesto, Luka Balen 8. mjesto, Ivan Crnčić 10. mjesto, a Luka Meštrović 15 mjesto.