Top
DogađanjaŠkolska godina 2018./2019.

SPORTSKE IGRE I DODJELA NAGRADA
Veseli sportski dan u našoj školi

Veseli sportski dan u našoj školi

U našoj školi održana je dodjela nagrada najuspješnijim sportašima koji su predstavljali našu školu na natjecanjima prošle školske godine te Plazma sportski dan

U našoj sportskoj dvorani u petak 12. listopada održan je Plazma sportski dan uz koji su dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima koji su prošle školske godine predstavljali našu školu na raznim sportskim natjecanjima.

Dodjela nagrada

Prošle je školske godine velik broj učenika sudjelovao u mnogim sportskim natjecanjima te su ostvarili odlične rezultate.

Na državnom prvenstvu Školskih sportskih društva u krosu za učenice 7. i 8. razreda u Poreču sudjelovale su Ivana Masnec, 7. d, Anamaria Gudić, 5. c, Lucija Kovačić, 8. e i Marcela Gudić, 8. d. Pod vodstvom profesorice Marjane Fržović osvojile su 5. mjesto.

Na državnom prvenstvu Školskih sportskih društva u krosu za učenike 7. i 8. razrede u Poreču sudjelovali su Florijan Šašek, 8. a, Luka Sokač, 8. e, Andrej Pavić, 7. d, Matej Pavić, 7. d i Martin Stručić, 8. a. Pod vodstvom profesorice Darinke Šimunčić osvojili su 12. mjesto.

Na državnom prvenstvu Školskih sportskih društva u krosu za učenike 5. i 6. razrede u Poreču sudjelovali su Gabriel Bosek, 6. b, Jakov Tomac, 6. c, Mario Stjepan Matoić, 6. e i Leon Pukec, 6. d. Pod vodstvom profesorice Darinke Šimunčić osvojili su 13. mjesto.

Na državnom prvenstvu Školskih sportskih društva u atletici za učenice 7. i 8. razreda u Splitu sudjelovale su Veronika Konfic, 8. d, Ivana Masnec, 7. d, Anamaria Gudić, 5. c, Darija Radanović, 8. a, Lucija Kovačić, 8. e, Katja Ščetar, 8. c, Marcela Gudić, 8. d, Anica Jaki, 8. d i Lorena Kadoić, 8. e. Pod vodstvom profesorice Marjane Fržović osvojile su 4. mjesto.

Na Otvorenom državnom prvenstvu u karateu u Samoboru sudjelovali su pod vodstvom profesorice Marjane Fržović učenici Petar Filipović, 4. d, Borna Bolfek, 6. d, Luka Pajnić, 5. b, Filip Komaric, 3. a.

Na poluzavršnom državnom natjecanju iz košarke za učenike 5. i 6. razreda sudjelovali su Fabijan Šašek, 6. a, Leon Crnčić, 6. d, Emanuel Sokač, 6. e, Mario Stjepan Matoić, 6. e, Marin Lauš, 6. e, Benjamin Ščetar, 6. e, Luka Fržović, 5. c, Petar Matenčić, 6. b, Jakov Car, 4. a, Borna Katanović, 4. c, Ivan,  5. c i Karlo Gršić, 5. a. Osvojili su 2. mjesto.

Na poluzavršnom državnom prvenstvu Školskih sportskih društava u odbojci za učenike 7. i 8. razreda u Poreču sudjelovali su Matija Fištrović, 8. a, Karlo Hadrović, 8. a, Tomislav Stručić, 8. a, Florijan Šašek, 8. a, Benjamin Balen, 8. b, Dorijan Crnčić, 8. b, Antonio Dragašević, 8. b, Luka Sokač, 8. e, Luka Radiček, 8. b, Vedran Pavlic, 8. b, Antonio Jež, 8. b i Josip Rabadžija, 8. a. Pod vodstvom profesorice Darinke Šimunčić osvojili su 3. mjesto.

Na poluzavršnom državnom prvenstvu Školskih sportskih društava u rukometu za učenice 5. i 6. razreda sudjelovali su Hana Fržović, 3. a, Ema Horvat, 3. a, Dora Lovreković, 4. c, Vanessa Pukec, 5. b, Lena Ivanček, 4. a, Paula Šoštarić, 4. b, Lea Lovreković, 6. d, Lana Hrg, 5. d, Lana Grdić, 5. c, Dora Doskočil, 5. b, Hana Horvat, 6. d i Lucija Filipović, 6. a. Pod vodstvom profesorice Marjane Fržović osvojile su 3. mjesto.

Učenici su sudjelovali i na SIM državnom natjecanju iz atletike (trčanje 60 metara) u Splitu, i to: Pia Sertić, 2. a, Anamarija Katalenac, 4. d, Hana Deduš, 4. d i Petar Krešimir Balen, 4. d (sudjelovao na SIM međunarodnom natjecanju u Splitu i osvojio 3. mjesto).

Nagrade su im predali gospodin Ratimir Ljubić, zamjenik župana Koprivničko-Križevačke županije, gospodin Danijel Šaško, zamjenik gradonačelnika grada Križevci, gospodin Dražen Bokan, ravnatelj škole i gospodin Tomislav Gudić, direktor natjecanja Plazma Sportskih igara mladih.

Sportske igre

Nakon dodjele nagrada održane su Plazma sportske igre u kojima su se učenici natjecali u potezanju užeta, graničaru i atletici. U natjecanjima su sudjelovali i profesori i zamjenik gradonačelnika.

Plazma Sportske igre mladih su najmasovnija sportska manifestacija koja pruža djeci osnovnih i srednjih škola da besplatno sudjeluju u vrhunsko organiziranim natjecanjima. Natjecanje traje od travnja do kolovoza u raznim sportovima, a to su: mali nogomet, Kinder turnir u košarci, Hep turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, odbojka na pjesku, šah, graničar i atletika.

Tekst: Lana Gršić, 5. b
Fotografije: prigorski.hr

Komentari